Sepet 0

Blog Yazıları

Stratejik Marka Yönetimi Kitabı ve Yazım Süreci

dikeyeksen yazar

Java ile Android Programlama Blog

Hiç dikkatinizi çekti mi bilmiyorum, ama başarılı insanların, sanatçıların, markalaşmış kişi ve kurumların ortak bir özelliği vardır. Hepsi de bir hikâyeye sahiptir. Konumuz marka olduğu için bu yönde devam edeyim.

Devamı →


Swift ile iOS Programlama Temelleri Kitabı ve Yazım Süreci

dikeyeksen yazar

Java ile Android Programlama Blog

Bir proje daha bitti. Bir yazılımcı olarak şimdiye kadar yürüttüğüm projeler sonucunda hep soyut ürünler ortaya çıkıyordu. İlk defa Swift ile iOS Programlama kitabı ile elle tutulur bir projem olmuş oldu. Belki öncesinde yine somut projelerim vardır fakat hiç biri hayatımda bu kitap kadar yer etmedi. :)

Devamı →


Arduino Eğitim Kitabı ve Yazım Süreci

dikeyeksen yazar

Java ile Android Programlama Blog

Arduino herhangi bir meslek dalına mensup veya bir bilim dalında araştırma yapan kişilere hitap etmeyip dünya üzerindeki herkese hitap eden bir platformdur. Bu platformun “herkes için” olması yeni yeni sorunlar da doğurmaktadır. Teknik terimlere uzak, pratik bilgiye sahip olmayan, işin mantığını bilmeyen kişiler öğrenirken aşırı derecede zorlanmaktadır. Bu zorlanmalar ve yapılan hatalar bazen gülünç sayılabilecek noktalarda olmaktadır.

Devamı →


Yazarlarımızın Yüzleri

Suat Özdemirci

Yazarlarımızın Yüzleri

2000'li yılların başlarında, çoğu iş ilişkisinde olduğu gibi, yazar-yayınevi ilişkisinde de yüz yüze görüşmeler bir kitabın gerçekleşmesi için olmazsa olmazlardandı. Şimdi teknoloji ile evrilen sosyalleşme alanları sayesinde bu "iş" dahi bambaşka bir hale büründü.

Devamı →


Java ile Android Programlama ve Yazım Süreci

Rahmi Dalıcı

Java ile Android Programlama Blog

Plansız, projesiz iş yapılmıyor malum. İşini ciddiye alan bir yayınevi olarak biz de her daim plan yapıyoruz elbette. Ancak her zaman işler istediğimiz gibi gitmiyor. Java ile Android Programlama kitabında da aynı şeyleri yaşayacağımı tahmin ederken yanıldığımın farkına daha ilk günden vardım :)

Devamı →